Fırsat Ramazanı

Ramazan Ayı, fırsat siteleri ve işletmeler için bereketli başladı. E tabi kullanıcılar için de öyle. Fırsat sitesi müşterileri, sitelerin onlara sunduğu güzel fırsat menüleri satın alarak hem kendilerini, hem siteleri, hem de firmaları memnun ettiler. Yalnız dikkat etmemiz gereken değerli bir nokta var. 

Benim gözlemim, fırsat sitesi müşterisi sırf ucuz diye gidip fırsat almamış. Son derece seçici davranıyorlar ve iftarda kaliteli ve güzel yemeği pahalı da olsa tercih ediyorlar. Özellikle pahalı olmasına rağmen 1000 + satışı olan fırsatlar var. Bu da gösteriyor ki mekanlar ciddi anlamda fırsat sitelerine kontenjan ayırmışlar ve reklamlarını fırsat siteleri üzerinden yapmakta da bir sakınca görmemişler. Zira Ramazan’da zaten restoranlar hemen hemen dolu şekilde hizmet verirler.

Kısaca özetlemek gerekirse, ilk 3 gün itibariyle müşteriler kaliteli restoranları ve kaliteli iftar menülerini tercih ediyorlar. Hatta Ramazan’a özel olarak, güzel menüleri güzel ve manzaralı mekanlarda tüketmeyi tercih ediyorlar. Ramazan sonuna kadar da fırsat siteleri kaliteli ve pahalı restoranları müşterilerine sunarak hizmet vermeye devam edecekler gibi duruyor.

Berkan Bağcı