TechMeetup Nedir? Ben Neden Oradayım?

TechMeetup, sevgili Aykut Aslantaş’ın yine İstanbul’a geleceği günlerden birinde “Perşembe günü görüşmek isteyenlerle görüşelim.” demesiyle başladı. O perşembe ben her ne kadar yanlarında olamasam da, tamamen kendiliğinden gelişen ve büyüyen bir toplantı gibi oldu. Akıllarda ilk etapta böyle bir oluşum her ne kadar olmasa da buluşmaya gelenlerin birbiriyle elektriğinin uyması, gelemeyenlerin de telafi etmek için çaba göstermesiyle 2. buluşma Bebek’te gerçekleşmişti. Bu buluşma nitekim daha kalabalık oldu ve TechMeetup’ın temelleri de burada atıldı diyebiliriz. O toplantı esnasında Aykut ve Kübra’nın bu işi bir organizasyona dönüştürme çabaları herkes tarafından olumlu karşılandı ve o günden başlayıp bugüne kadar gelen, bundan da daha ileriye gideceğinden şüphemin kesinlikle olmadığı bir organizasyon haline dönüştü. 

TechMeetup Nedir?

TechMeetup’ı tanımlamak gerekirse, “mesleği ve sektörü her ne olursa olsun, yolu teknoloji ile kesişen, mesleğiyle alakalı olmasa da hobi olarak bile teknolojiyi yakından takip eden, İnternet teknolojileri için zaman harcayan insanların oluşturduğu samimi, karşılıklı fayda sağlayan ve paylaşımcı bir sistem” diyebiliriz. Bu sistemin çekirdek kadrosu kendi çevresinde buraya uyabilecek insanları da dahil ederek sistemi genişletti. Şu anda belli bir sayıya ulaştık ve bir süre daha bu sayıda ilerleyeceğiz. 

techmeetup

TechMeetup’ta Ne Yapıyoruz? 

TechMeetup’ın 2 tip etkinliği vardı. 2 haftada bir toplanıyorduk ve bu toplantılarımızın birisi sohbet ve networking üzerine, diğeri de eğitim üzerine oluyordu. Daha fazla verim alabilme adına formatı biraz değiştirip, her etkinliği eğitim etkinliği yaptık ve öncesi ve sonrasını networking ve birlikte zaman geçirme üzerine konumlandırdık. Bugüne kadar 2 eğitim etkinliği düzenledik. Her iki etkinlikte de Dijital Pazarlama sektörünün önemli isimleri bizlere eşlik etti. İlk etkinliğimizde Serbay Arda Ayzit, ikinci etkinliğimizde de İbrahim Öztürkcan bizlerleydi.

Eğitim etkinliklerinin dışındaki etkinliklerimiz ciddi anlamda birbirimizi tanıdığımız ve iş birlikleri yaptığımız etkinlikler oldu. Hiç şüphe yok ki ekip kendi içerisinde çok güzel bir elektrik yakaladı. Doktorundan dijital pazarlamacısına, mobil geliştiriciden tasarımcıya kadar farklı mesleklerden arkadaşlarımız bir arada güzel bir sinerji oluşturuyor. 

Ben Neden TechMeetup’a Katılıyorum?

Her şeyden önce son derece samimi ve arkadaş canlısı bir ortam. Gelenlerin kartvizit dağıtmaya değil, paylaşım yapmaya geldiği bir ortam. Sadece birkaç kişiyi önceden tanıdığım bir ortamken şimdi birçok üyesiyle gün içinde defalarca konuştuğum bir ortam. Beraber vakit geçirmekten mutlu olduğum bir grup ve bu yüzden de sevdiğim 3 arkadaşımı da bu gruba davet ettim. Onlar da içeride olsunlar istedim. Samimiyet ve iyi niyet bu grubu benim için oldukça çekici kılıyor. 

TechMeetup’ı sosyal medyada Twitter‘dan takip edebilirsiniz. Ayrıca TechMeetup etkinliklerinin ve üyelerinin yazılarının olduğu sitemizi de inceleyip takip etmenizi öneririm.