Viral Güzel de Çevresi Kötü

Bilenler bilir, viral konusuna kafamı çok takıyorum. Bir sürü viral denemesi geldi geçti bu ülkeden ama sonuna logo koyanı mı dersin, markayı bangır bangır söyleyen mi dersin… Benim için bu ülkede Fulya’nın İntikamı‘ndan daha iyi bir viral çıkmadı henüz.

2 gündür çok konuşulan bir video var ve birçok kişi paylaşıyor. Maç izlerken bir adam yanındaki kadına (arkadaşı ya da eşi, emin değilim) karşı hem oldukça fazla küfür içeren cümleler kuruyor hem de şiddet gösteriyor. Sonra kadın devre arasında nasıl yapıyorsa odaya gizli bir kamera yerleştiriyor ve olaylar gelişiyor. Video aşağıda:

https://www.youtube.com/watch?v=cuhZVdFuKJY

Önce “gerçek mi ya bu?” dedirtti fakat TV ve bilgisayarın parçalara ayrılmasından sonra kurmaca olduğu ortaya çıktı. Viral diyemiyorum çünkü böyle bir viral olamaz, olmamalı. Ayrıca viralse de Türkiye’de yasal olmayan bir bahis sitesinin reklamı yapılmış oluyor ki bu daha kötü bir durum.

Peki videodaki arkadaş tanıdık geldi mi size de? Gelmediyse hafızanızı tazeleyelim 🙂

Birinci video, baklava bahsini kaybedip Taksim’de baklava dağıtan adamın hikayesi. Beşiktaş formalı arkadaş siteden bahsediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=-WfOtvk1KM8

İkinci video da arabasını satıp 70.000 TL’lik tek maç bahsi oynayan adamın hikayesi. Orada da açık bir şekilde görünüyor zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=hp2nsLrULQM

Diğer ikisi neyse ama şu gizli kamera (!) ile çekilen videonun bence kabul edilir bir tarafı yok. Şiddet içeren, kötü bir video.

Ha bir de unutmadan. Maalesef ki çakma 🙂