Bir E-Ticaret Vizyonu Örneği

Bugün sabah affiliate networkteki yayıncıları incelerken gözüme arcelikal.com isimli bir reklamveren çarptı. Tesadüftür ki o sırada da Çelik ile Çeliknaz’ın olduğu reklam filmi denk geldi ve filmin sonunda “Arçelik yeni bir döneme giriyor.” deyince hemen  Google’da aratayım dedim ve karşıma arcelikal.com çıktı. 

Siteyi incelediğimde bunun Arçelik tarafından sunulan bir hizmet olmadığı, Arçelik bayisi olan bir firma (Seyfi Ticaret Limited Şirketi) nın böyle bir iş yaptığını öğrendim. Bu arada sitenin de anasayfa görüntüsü:

Site yapısına, kampanyalara, sunulan hizmetlere hayran kaldım diyebilirim. Açıkçası bir e-ticaret sitesinin sunması gereken her şeyi arcelikal.com sunuyor. Ücretsiz kargo, kapıda ödeme, kampanyalar, Turkcell ile yapılan iş birliği, Havale ile ödeme gibi olması gereken şeyleri çok da güzel oturtmuşlar. Aynı zamanda affiliate yaparak da satışlarını arttırmak hedefindeler. Yalnız affiliatede sadece banner kullanımına izin vermeleri bana göre bir eksik. Umarım bunu da kısa sürede değiştirirler.

“Daha ucuza buldum!” diye bir seçenekleri var. Bir ürünü daha ucuza bir yerden bulduysanız eğer, kendilerine iletmenizi ve daha avantajlı alacağınızı belirtiyorlar. 

Görüştüğüm yetkili, fiyatların birçoğunun Arçelik’in bilgisinde olduğunu, bazı ürünlerin ise normal fiyattan çok daha indirimli olduğunu söyledi. Nitekim ben de bir buzdolabını Arçelik’in kendi sitesinde karşılaştırınca aynı fiyatı gördüm. “Devir artık müşterinin ayağına gitme devri” diyerek e-ticarete atıldıklarını söyleyen yetkili, mağazada günde satılan ürün adedinin 5 katı kadarını da online satıştan sağladıklarını belirtti.

Son derece hoş, kullanışlı ve e-ticarete uygun bir site olmuş. Dilerim bundan sonra da bu vizyonda devam ederler.