Sosyal Ağımız – quup

Sosyal ağ çılgınlıkları bütün dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken, Türk internet girişimcisi de boş durmuyor haliyle. Bir zamanlar interaktif sosyal ağların en hızlı dönüş alınabilen ve kullanıcının en çok vakit geçirdiği platform olan Friendfeed, dünya genelinde olduğu gibi de Türkiye genelinde de aktif üyelerini kaybetmekte.

Türk kullanıcısının çok sevdiği bu platformu dünya üzerinde en fazla kullanan ülke biziz. Bu platformu bu kadar sevmemiz ve her şeye rağmen hala kullanmamızdan yola çıkarak, daha iyisini ve daha güzelini yapma adına, İlker Aksu ve ekibi birkaç ay öncesinde çalışmalarına başlamıştı.

Quup ( Quick Update ) adını verdikleri Türk Sosyal Ağı henüz alpha aşamasında. Dün itibariyle de yeni tasarımına geçti ve kullanıcılarının hemen hepsini tasarımına hayran bıraktı. Betada daha güzel şeylerin olacağını da biliyorum.

Quup birçok şeyi içerisinde barındırıyor ve ekibe yakınlığımız sebebiyle de aşamaları çıplak gözle görebiliyoruz.  Hedeflerini ve tempolarını çok yakından izleyebiliyoruz. Yakın zamanda Quup tanıtımı ile alakalı güzel fikirler de ortaya çıkacaktır.

Quup’a giriş buradan.

Tasarımı da bu. Yorumlarınıza açık 🙂