Lokasyon Bazlı Fırsatlara İlk Adım

Daha önce Lokasyon Bazlı Fırsatlar ile ilgili görüşlerimi şuradaki yazımda belirtmiştim. Bugün, Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell’in lokasyon tabanlı paylaşım sitesi olan Gezenzi ile Grupanya bir işbirliğine gitmişler ve Türkiye’de ilk kez lokasyon bazlı fırsatlarını satın alabilmeyi kullanıcılarına sunmuşlar.

Turkcell müşterileri ve Gezenzi kullanıcıları, Grupanya’nın fırsatlarını lokasyon bazlı olarak görebiliyor ve kredi kartına gerek duymadan mobil ödeme ile satın alabiliyorlar.

Gezenzi ülkemizde çok tercih edilmese de, Groupon’un Foursquare ile yaptığı işbirliğinden sonra, Grupanya’nın da Gezenzi ile işbirliği yapması gayet yerinde bir karar olmuş. Bu çalışma hem fırsat alımlarının daha da yaygınlaşmasını sağlayacaktır hem de Gezenzi’nin kullanıcılar tarafından bilinmesini ve yaygınlaşmasını arttıracaktır.

Fırsat sitelerinin kullanıcı deneyimleri sonunda gördüğü zararı, mobil ve lokasyon bazlı fırsatlarla sunacağı yeni seçeneklerin kapatacağını düşünmekteyim. İnsanlara sunulacak güzel alternatifler ve onlara “Bugün ne yapsam?” sorusunun cevabını en hızlı ve doğru şekilde verebilmek, sektörün yeniden pozitif yönde ivmelenmesini sağlayacaktır.

Turkcell’in bu konu ile ilgili açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.