Alışveriş Aşka Dönüşür Mü?

Hep söylenir durur müşterinizi kendinize aşık edin diye. Zor bir şey değil aslında. Müşteriyi düşündüğünüzü gösterin ve küçük detayların hayranlık uyandırmasını sağlayın. Gerçi bu durum müşterinizin kişiliğine göre de değişir. Detayları seven birisi, mesela ben, sunduğunuz küçük ayrıntılara ve detaylara hayran olabilir. 

Dün akşam ASOS‘tan alışveriş yapmak istedim. Bir ürün beğendim fiyatı 13 Euro. Ürününü fotoğrafını arkadaşıma telefondan göndermek için mobilden girip görseli almak istedim. Ürünün fiyatı 10 Euro olarak görünüyordu. Diğerlerini de kontrol ettim ve şaşırdım açıkçası. Mobilden alışveriş yapmak istediğinizde ürünler daha da indirimli oluyor. 

Bir başka şaşırtan nokta ise ücretsiz kargo olayı ve kargo süresi oldu. 18 Euro tutan alışverişime ücretsiz kargo uygulandı. Acaba ilk alışverişim olduğu için mi böyle oldu, göreceğiz. Kargo süresi içinse 20 temmuzdan önce elimde olacağı söylendi. Eğer dedikleri gibi olursa gerçekten saygı duyarım. 

10 günlük kargo süresi Türkiye’deki bazı büyük e-ticaret sitelerinin bile sağlayamadığı bir faktör.

ASOS’ta aynı zamanda öğrenciye %10 indirim var. Gerçekten de takdir edilesi. Bu detaya bile yer verilmesi güzel bir ayrıştırıcı olmuş.

ASOS’un mobil verisyonu ise çok kullanışlı ve dikkat çekici. Tecrübe etmenizi öneririm.

Türk e-ticaret sektörünün bence ASOS’tan öğreneceği çok şey var. Alışveriş gerçekten de aşka dönüşüyor.