Akıllı Alıcının İlk Durağı: Kuponista!

Kuponista’yı incelediğimde aklıma ilk gelen tanım “Akıllı alıcının ilk durağı” oldu. Bu onu sığdırabildiğim en iyi birkaç kelime. Kuponista’yı birine anlatırken sanırım en kısa böyle anlatabilirim.

İnternet üzerinden yapılan alışveriş her geçen gün artıyor. Bunu rakamlar da çok güzel bir şekilde özetliyor. Halktan bir talep geldikçe girişimciler de bu asistleri gole çeviriyorlar ve her gün birçok yeni e-ticaret sitesi çıkıyor karşımıza. Bu e-ticaret sitelerinde binlerce ürün yer alıyor. Her e-ticaret sitesinin de kendine özgü kampanyası, indirimi ve fırsatı oluyor. Bu kadar yoğun bir şekilde indirim havuzunda yüzerken, bu havuzun kurallarını ve nasıl yüzüleceğini çok iyi bilen iki girişimci kadın çıkıyor ve Kuponista’yı can simidi olarak havuzun içine atıyor.

Kuponista   Modern Dünyanın Akıllı Tüketicileri...

Online dünyada etrafınızda görüp görebileceğiniz bütün fırsatlar, indirimler ve kampanyaların hemen hepsi Kuponista’da var. Kullanıcıların etkileşimini kolaylaştıran yapısı sayesinde Kuponista bu kampanyaların daha çok yayılmasını ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede son derece kârlı alışverişler yapmanızı ve mutlu olmanızı sağlıyor. Kullanıcı etkileşiminin ve tavsiyesinin satın almaya olan etkisini zaten fazlasıyla biliyoruz. Kuponista da bu etkileşimin meyvelerini kullanıcıları ile beraber yemek istiyor. 

Kuponista hakkında birçok şey yazabilirim. Çalışma şeklini uzun cümlelere dökebilirim. Ancak illa ki unuttuğum bir şey olacak. Diyebileceğim en etkili şey, alışveriş yapmak isteyen kişi için birçok şeyi düşünen bir site. Kuponista’nın çalışma mantığını kısaca özetleyecek olursam; bir ürün almak için alışveriş sitesine gireceğim zaman karşıma çıkıp, “Bir dakika birader, önce Kuponista’ya bak. Biz senin için birçok şey düşündük. Daha kârlı bir alışveriş yapmanı istiyoruz.” diyebilirim sanırım. 

“Modern dünyanın akıllı tüketicileri” mottosuyla Kuponista birçok kişi tarafından çok sevilecek bir sistem olmuş. Kurucuları güzel bir iş çıkarmışlar ancak henüz yolun başındalar. Bu sisteme daha birçok şey eklenecektir.