28 Milyon Liraya Neler Yapardım?

Malumunuz 12 Dev Adam bize çok güzel bir gurur ve mutluluk yaşattı. Ben kendimi şampiyonluğa kilitlemiştim ancak 2.lik de çok güzel bir başarı. Şampiyona bitince 2.likten çok milli takıma verilen para tartışma konusu oldu. 28 milyon lira gibi bir para takıma dağıtıldı.

Ben milli takımlarda oynamanın ve bunda başarı kazanmanın bir bedeli olamayacağını düşünüyorum. Bu konuda da maalesef hiç açık değilim. Neden mi?

Bir futbolcu sakatlandığı zaman “Milli Takım’dan affımı istiyorum.”  der. Çünkü milli takım en üst seviyedir. Kulüpten daha üstündür. Ülke için oynamak, ülke için savaşmak gibidir. Ülken için oynamaya mecbursundur.

Futbolcu ya da basketbolcu elbette başarısı doğrultusunda ödüllendirilebilir. Ama bazı dengeleri gözetmek gerekiyor. Sırbistan maçı sonrası Hidayet’in yapmış olduğu “maddi-manevi” esprisi biraz canımı sıkmıştı mesela. Çoğuna sempatik gelse de ben hoş karşılamıyorum.

28 milyon lirayla  neler yapılırdı? Mesela en az 30 tane okul açılabilirdi. Bu okulları doğu bölgelerimize yapsaydık terörle mücadeleye de katkımız olurdu. Bu para, bir sürü fikre sermaye olabilirdi. Bir sürü insana istihdam sağlardı. Şehit ailelerine bağışlanabilirdi. Hiçbir şey yapamasan Pakistan’a gönderirdin.

İşi çok uzatmaya gerek yok. Gerek ödülün veriliş şekli ve gerekse miktarı benim tarafımdan hoş karşılanmadı. Bu para çok daha iyi yerlere harcanabilirdi. Çok daha fazla vatandaşımıza faydası dokunabilirdi. Bunları da geçtim hadi bunu devlet erkanı düşünemedi diyelim. Basketbolcular keşke o parayı bir yerlere bağışlasalar. Zaten yıllık aldıkları ücretler çok çok fazla.

Umarım bir daha böyle bir durumla karşılaşmayız ve herkes milli takımda milli duygularla oynar. Yoksa gidip oyuncu devşiririz ve onlara da prim vermeye devam ederiz..