2016 Nasıl Geçti? 2017’den Ne Bekliyorum?

Geçtiğimiz yıl da bu tarz bir yazı yazmıştım. O zaman çok heyecanlıydım bunu yazarken. Ülkedeki bozuklukları ve ölen insanları saymazsak benim için özellikle ikinci yarısı ve son çeyreği harika bir yıl oluyordu. Hayatımdaki her güzel şey gibi bu da uzun sürmedi ve 2016’nın 4. ayından itibaren büyük bir başkalaşıma girdim. 

Birçok konuda insanlara ve kendime güvenim sarsıldı. Anlamaya ve adapte olmaya çalıştıkça bir bataklık gibi davrandı hayat. Kendi istediğimi yaşayamayıp bir de üstüne akışına girdiğim süreçler iyice yordu, sağlığımı bozdu.Çok yakın bir arkadaşımı maalesef ki kaybettim.

Geçen yılki gibi heyecanlı ve mutlu bir yıl olmadı ama sadece kötü taraflarıyla da hatırlamak elbette olmaz. Dostlarımla güzel anılar bıraktık 2016’da. Çok sevdiğim ve kariyerimde önemli bir nokta olan Teknokrasi’den ayrıldım. Benim için zordu çünkü Deniz adeta kendi işimmiş gibi hissettirdi her zaman. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır bu süreçte. Milliyet Emlak’ta güzel bir ekiple güzel bir başlangıç yaptım. Bu konuda oldukça şanslı olduğumu söylemeliyim.

Peki 2017’de neler olacak, ben neler bekliyorum? 

2017’de olmazsa olmazları çıkardım kendi adıma:

  • Sağlığım için 15-20 kilo vermem gerekiyor. Bunu yapacağım.
  • Kilo verdikten sonra güçlü ve sağlıklı bir birey olmak için düzenli spor yapacağım. 
  • Daha çok kitap okuyacağım.
  • Kendime daha çok vakit ayıracağım, daha çok yazı yazacağım. 
  • analyticsturkey.com ‘un İngilizce versiyonu hazır, yayına alacağım ve Analytics & Tag Manager konusunda İngilizce içerik üretimine hız vereceğim.
  • analyticsturkey.com ‘da video içeriklere yer vereceğim. 
  • Daha çok özleyeceğim, daha çok türkü söyleyeceğim.

2017’den ne bekliyorum?

Sevgili kardeşim Sezer Özmen’in de dediği gibi, “ölmeyelim yeter“.

Huzur ve barış olsun istiyorum. İnsanlar hastalanmasın istiyorum. Savaş olmasın, insanlar sadece yaşlandıkları için ölsünler istiyorum.