Türkiye’nin Geleceğini Şekillendirecek Gençler Aranıyor!

Etkinliklerine elimden geldiğince katılmaya çalıştığım, çalışmalarını takdir ettiğim ve ülkemize kattığı değerin göz ardı edilmeyeceği bir oluşumdan bahsetmek istiyorum size. 

Düşün Taşın Derneği‘ elbette.

Düşün Taşın Derneği 41 üniversitede temsilcisi bulunan bir dernek. Türkiye’deki kitap okuma oranını arttırmayı hedefleyen güçlü bir oluşum.

Önümüzdeki dönemki çalışmalarını daha da yaymak adına Düşün Taşın Derneği temsilci sayısını arttırmak istiyor. Bu sayede ülkemizdeki kitap okuma alışkanlığının kitlelere iyice yayılmasını hedefliyorlar.

Düşün Taşın Derneği’nin konu ile alakalı basın duyurusunu aşağıda paylaşıyorum. İlgili arkadaşlar bu duyuruyu kendi arkadaşlarıyla da paylaşırlarsa çok sevinirim.

Düşün Taşın Derneği’ni Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin Geleceğini Şekillendirecek Gençler Aranıyor

Türkiye’nin En Donanımlı 100 Gencini çatısı altında toplamak, ülkemizin entelektüel birikimine katkı sağlamak ve insanların potansiyellerini arttırmak için 2 yıldır aralıksız çalışan Türkiye’nin en genç sivil toplum kuruluşlarından olan derneğimiz; geçtiğimiz yıl birlikte çalışmalar yaptığı 41 farklı üniversitedeki temsilci sayısını bu sene daha da arttırmak istiyor.

Kendi üniversitelerinin bulunduğu illerde Düşün Taşın Derneği’nin faaliyetlerini gerçekleştirmek, yeni projeler üretmek ve daha çok kitap okuyup değer üreten bir toplumun oluşmasına yardımcı olarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak isteyen tüm gençleri temsilcimiz olmaya davet ediyoruz.

Kuruluş amaçlarının en başında “Türkiye’nin kitap okuma sevgisi ve bilincini arttırmak” olan bizler, üniversiteler ile daha sıkı bir iletişim kurmak amacıyla temsilcilerimizi arıyoruz.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesindeki üniversitelerden arkadaşlarımızla Genel Merkez-İstanbul’daki etkinliklerimiz ile birlikte 70 farklı Kitap Okuma Günleri etkinliğini eş zamanlı olarak gerçekleştirdik ve binlerce insanın gündemine kitabı, düşünmeyi ve okumayı temsilcilerimiz sayesinde taşıdık. Ve önümüzdeki dönemde faaliyetlerimizi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırıp ülkemizin geleceğine katkı sağlayarak yeni tohumlar ekmek istiyoruz.

22 Mayıs 2012 Salı günü itibari ile başlayan başvuru sürecinde temsilcimiz olmak isterseniz; ilgili linkteki formu doldurmanızı istiyoruz (Başvuru formu). 8 Haziran 2012 Cuma saat 18:00 tarihine kadar talep toplayacağımız temsilcilik adaylığı başvurularını Dernek Yönetim Kurulu olarak tek tek değerlendireceğiz. Değerlendirmeler neticesinde temsilcimiz olmasını düşündüğümüz kişilere 15 Haziran Cuma gününe kadar sonuçları duyurup 1 Temmuz 2012 Pazar günü de İstanbul’dagerçekleştireceğimiz oryantasyon programına çalışmak istediğimiz arkadaşları davet edeceğiz. Bu oryantasyon programında adaylarımızla yüz yüze tanışıp gerekli bilgilendirme ve mülakatlarımızı tamamlayarak tüm kamuoyuna “Düşün Taşın Derneği’nin 2. Yıl Üniversite Temsilcilerini “ ilan edeceğiz.

Sizlere; kariyer, çevre edinme, etkinlik yapma yeteneği, sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alma, gönüllü çalışma konularında deneyim sağlayacak olan temsilcilik tecrübesi ile Türkiye’nin En Donanımlı 100 Genci olma yolunda sağlam adımlar atacaksınız.  Daha güzel bir dünya ve daha güzel bir gelecek için sizleri birlikte değer üretmeye davet ediyoruz.

Düşün Taşın Derneği

ADAYLARDA ARADIĞIMIZ KRİTERLER

  • Düşün Taşın Derneğinin vizyonuna uygun bir misyon sahibi olmak
  • Kitap okumayı ve okutmayı çok sevmek
  • Üniversite öğrencisi olmak
  • Girişimcilik ruhuna sahip olmak
  • En az üç kişilik bir kadro oluşturabilecek bir ekip kurmak
  • Yaptığı işler ve projelerde sürekliliği sağlayabilmek
  • Temsilciliği kabul edilmesi durumunda derneğe üye olmak
  • İstanbul’da belli zamanlarda gerçekleştireceğimiz buluşmalara katılmak
  • Organizasyon yeteneğine sahip olmak
  • Yeniliklere açık olmak.

Başvuruların Başlangıç Tarihi: 22 Mayıs 2012 Salı

Başvuruların Bitiş Tarihi: 8 Haziran 2012 Cuma saat 18:00

Temsilcimiz olmasını düşündüğümüz kişilere sonuçların duyurulması: 15 Haziran Cuma

Temsilci adayları ile İstanbul’da buluşma tarihi: 1 Temmuz 2012