64. Kitap Okuma Etkinliği

11 Aralık Pazar günü, ben de Düşün Taşın Derneği ile birlikte Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen 64. Kitap Okuma Etkinliği‘ndeydim. Ülke genelinde kitap okumanın önemini anlatmakla kalmayan Düşün Taşın Derneği, bu işi ABD’de Washington DC’de de yaptı ve ülke sınırlarımızı da aşmış oldu.

64. Kitap Okuma Etkinliği’nin benim açımdan güzel tarafı, çok sevdiğim ve takip ettiğim bir yazar olan Yekta Kopan‘ın “Kediler Güzel Uyanır”ı okumamdı. Kitabın henüz yarısındayım ama hayran kaldım diyebilirim. Yine benden bir şeyler buldum içerisinde. Her öyküde hem de.

Düşün Taşın Derneği; yakından takip ettiğim ve etkinliklerine katılmak için çabaladığım bir oluşum. Dün katıldığım etkinlik de gösterdi ki, sadece kitap okumak değil, okuduğunu etrafındaki insanlarla paylaşmak her mutluluktan daha özel. Bildiğini aktarmak keyif veriyor ve Düşün Taşın’da bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Etkinlikte 2 saat boyunca hiç tanımadığınız insanlarla bir ortak düşünce alanı oluşturuyorsunuz. Sadece okuduğunuz kitapla değil, bütün bilgilerinizle oradaki insanlara faydalı olmak istiyorsunuz.

Ben çok keyifliyim katıldığım için. Düşün Taşın Derneği’nin bütün etkinliklerine katılmak için elimden gelen çabayı bundan sonra da göstereceğim ve herkese de etkinliklere en az birer kere katılmalarını tavsiye ediyorum. 2 ülke ve 15 farklı şehirde gerçekleşen etkinliğin heyecanını 64. kez olsa bile bütün ekipte ve özellikle Dernek Başkanı Selim Çavuş’ta görebilmek mümkündü. Sırf bu heyecanı görmek için bile Düşün Taşın etkinliklerine gidip feyzalabilmek mümkün.

Selim Çavuş‘un öncülüğünde birçok genç arkadaşım bir hedef için güzel bir yoldalar. Umarım hedeflerine ulaşırlar.

Takip için; 

Düşün Taşın Facebook Sayfası,

Düşün Taşın Twitter Hesabı,

Düşün Taşın İnternet Sitesi.